kavárna Lomnice

 

 

 

místo | náměstí Lomnice nad Lužnicí  studie | říjen 2016-leden 2017  realizace | 2017

 

Na podzim 2016 nás oslovil majitel domu na náměstí v Lomnici nad Lužnicí.  Přál si návrh útulné kavárny v historickém domě na náměstí menšího jihočeského města. V části domu provozuje zmrzlinárnu a tak ho napadlo, že by si v druhé části otevřel kavárnu.

Historický dům, krásné místo v jižních Čechách, jasný koncept, co víc si může architekt přát! Vnitřní prostory byly v podstatě v původním stavu. Co ale vyžadovalo větší zásah, byla fasáda. Ta prošla dříve necitlivou rekonstrukcí a tak bylo třeba vrátit jí nový lesk už jen proto, že se jedná o dům na náměstí.

Hlavní vstupní místnost s klenbami se otevřela do náměstí novou výlohou a dveřmi. Spojili jsme ji s chodbou a tak vznikl i prostor pro bar. Zadní místnost je více intimní a měla by sloužit k delšímu posezení, případně i k organizování soukromých akcí.  S krbem to půjde určitě ještě lépe.

Dubové dřevo, výrazné barevné čalounění, sušené dekorace zavěšené z kleneb a stropu a tapeta s motivy kávy, to jsou hlavní prvky interiéru. Hlavními jmenovateli interiéru je barevný soulad různých materiálů a kvalitní detail.
 

citlivá barevná rekonstrukce historického objektu na designovou kavárnu přírodní materiály barevná lavice retro
citlivá barevná rekonstrukce historického objektu na designovou kavárnu přírodní materiály barevná lavice retro